Jdi na obsah Jdi na menu

Chovné podmínky

1. 9. 2011

 

Chovné podmínky v ČR pro plemeno Anglický kokršpaněl

Pes
1) jedinec bez loveckých zkoušek - absolvování dvou výstav po dovršení 12 měsíců věku (mezinárodní, národní, klubová, speciální) s oceněním minimálně V + VD.
2) jedinec s loveckou zkouškou - absolvování jedné výstavy (mezinárodní, národní, klubová, speciální) po dovršení 12 měsíců věku s oceněním minimálně VD + lovecká zkouška
Fena
1) jedinec bez loveckých zkoušek - absolvování dvou výstav po dovršení 12 měsíců věku (mezinárodní, národní, klubová, speciální) se známkami minimálně 2xVD
2) jedinec s loveckou zkouškou - absolvování jedné výstavy po dovršení 12 měsíců věku (mezinárodní, národní, klubová, speciální) se známkou minimálně VD + lovecká zkouška

KCHLS zajišťuje chovatelský servis členům i nečlenům. Nečlenové mohou chovat na jedincích, kteří 100% splňují chovné podmínky klubu, bez výjimek. Výbor klubu stanoví ceník poplatků, které musí být uhrazeny po narození štěňat. V případě, že uhrazeny nebudou, poradce chovu nepotvrdí na Plemennou knihu vydání PP.

Pes i fena

Chrup (od 1.5.2007) toleruje se absence 1 zubu (P1 nebo M3), Při použití v chovu musí být jeden z rodičů plnochrupý
RTG DKK
Po dovršení věku 12 měsíců rtg. dysplazie kyčelních kloubů.
Každý jedinec musí být před zařazením do reprodukce zrentgenován a následně vyhodnocen veterinářem s oprávněním pro vyhodnocování DKK a doporučuje se , aby se chovatelé vyvarovali spojení mezi dvěma pozitivním jedinci (C a více).

Tabulka DKK dle nomenklatury FCI

A
B
C
D
E
Dle zákona na ochranu zvířat, nelze použít do chovu
0
1
2
3
4

 

Reprodukce chovných zvířat je přípustná ode dne ukončeného 14. měsíce věku až do dne ukončeného 8. roku věku u fen, ode dne ukončeného 14. měsíce až neomezeně u psů.

 

Pro upřesnění:
Při uchovňování postupujte takto:
Psy i feny zasílejte k uchovnění poradci chovu p. Miloši Kašparovi viz.adresář
K uchovnění zasílejte: originál PP, orig. posudků ze dvou výstav (musí být uveden stav chrupu v posudku, nebo P.P), originál výsledku DKK ,případně originál tabulky ze zkoušek(nutné v případě v bodu 2) a případně doklad o oftalmologickém vyšetření (není povinné).